Kawa świeżo palona Arabica Indie Plantation A Goorghully

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Towar dostępny w magazynie Towar dostępny w magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 22,36 zł 27,50 zł

  Arabica Indie Plantation A Goorghully pochodzi z plantacji położonej w pobliżu miasta Sakleshpur, w dystrykcie Hassan, stanie Karnataka. Cały ten obszar położony jest na wzgórzach, ma łagodny klimat doskonałą glebę i słynie z plantacji kawy, kardamonu, pieprzu oraz akeki. Przepływają tędy dwie rzeki - Kempuhole i Kumaradhara.

  Plantacja Goorghully Esteta istnieje od 1940 roku. Znajduje się na wysokości 1040 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię około 450 ha.

  Cały dystrykt Manjharbad został uznany przez organizację Coffee Board of India za obszar przeznaczony do uprawy kawy.

  Krzewy kawowca są celowo sadzone razem z krzewami pieprzu i drzewami owocowymi. Dzięki temu kawa z Goorghully Estate osiąga niepowtarzalny aromat i smak. Jest to połączenie owoców cytrusowych i przyraw.

  Wpływ na to ma również wyjątkowy sposób obróbki. Kawę przetwarzana jest metodą mieszaną (na sucho i mokro), zwaną „honey” (miodową). Dojrzałe owoce są wsypywane do maszyn pozbawiających je skórki. Ziarenka otoczone miąższem są suszone, następnie oczyszczane z pozostałości. Na każdej plantacji wprowadza się modyfikacje w tym postępowaniu, w związku z czym, nie istnieje jednolita technologia tego typu obróbki.

  Stopień palenia - średni.

  Naszą przewagą jest fakt, że sprzedajemy kawę wypalaną przez nas. W związku z tym robimy to dopiero po złożeniu zamówienia, a więc mają Państwo gwarancję, że w paczce od nas znajduje się kawa świeżo palona, której nie można kupić w żadnym innym sklepie. Aby dostarczyć Państwu produkt najwyższej jakości, kawa zanim znajdzie się w ofercie, przechodzi wieloetapowy test. Sprawdzamy ją również w późniejszym etapie, przed każdym wypaleniem i oczywiście po wysypaniu z pieca.

  Kawa świeżo palona oraz dbałość o jakość ziarna i jakość palenia powoduje, że Klient otrzymuje produkt najwyższej jakości.