Kawa świeżo palona Arabica Peru Tunki

Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Towar dostępny w magazynie Towar dostępny w magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 30,28 zł 37,24 zł

Arabica Peru Tunki - kawa organiczna, świetnie zrównoważona, intensywna w smaku, bardzo aromatyczna z kremowymi, aksamitnymi smakami orzechów, czekolady oraz owoców cytrusowych (limonka).

Arabica Peru Tunki to ekskluzywna kawa uprawiana w dolinie Tambopata w południowo- wschodniej części Peru, na granicy z Boliwią. Kawowce rosną na zboczach peruwiańskich Andów na wysokości 1700 m n.p.m. przy sprzyjającym kliemacie dla odmian Bourbon Caturra i Catimor. Region ten jest bardzo trudny do upraw, głównie ze względów logistycznych.

Kawę uprawiają rdzenni mieszkańcy peruwiańskich gór, przynależący do plemion Aymara i Quechua. Na każdą gospodarstwo przypada około 2 hektarów upraw. Pola uprawne są umiejscowione ok 2 do 6 godzin wspinaczki po gęstym lesie od najbliższej drogi. Kawa Peru Tunki jest kawą w pełni organiczną, czyli uprawianą bez użycia jakichkolwiek pestycydów czy innych chemikaliów. Owoce kawowców zbierane są ręcznie, pozyskiwane metodą na mokro i suszone na patiach przez około 2 tygodni.

Kawa została oceniona przez Speciality Coffee Association of America (SCAA) uzyskując 86 pkt.

Organizacja ta powstała w 1982 r. w Ameryce. Zajmuje się promocją kawy wysokiej jakości. Stworzyła własny system stopniowania jakości kawy. Określiła pierwszorzędne i drugorzędne defekty i ich ilość, które mogą wystąpić w każdej z klas jakościowych. Ponadto pod uwagę biorą wielkość ziaren i dopuszczalne ilość ziaren nie mieszczących się w podanym zakresie. Ponadto smak i aromat, zawartość wody, a także występowanie tzw. quakers - ziaren, które po wypaleniu przyjmują jasny kolor, będący wskaźnikiem defektu ziarna.

Palenie średnie.

Ptak Tunki od którego kawa wzięła nazwę.

Naszą przewagą jest fakt, że sprzedajemy kawę wypalaną przez nas. W związku z tym robimy to dopiero po złożeniu zamówienia, a więc mają Państwo gwarancję, że w paczce od nas znajduje się kawa świeżo palona, której nie można kupić w żadnym innym sklepie. Aby dostarczyć Państwu produkt najwyższej jakości, kawa zanim znajdzie się w ofercie, przechodzi wieloetapowy test. Sprawdzamy ją również w późniejszym etapie, przed każdym wypaleniem i oczywiście po wysypaniu z pieca.

Kawa świeżo palona oraz dbałość o jakość ziarna i jakość palenia powoduje, że Klient otrzymuje produkt najwyższej jakości.