Kawa świeżo palona Arabica Etiopia Agaro Kokola

Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Towar dostępny w magazynie Towar dostępny w magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 32,32 zł 39,75 zł

Arabica Etiopia Agaro Kokola G1 to doskonałe ziarna pochodząca z ojczyzny kawowca. Kokola jest małą spółdzielnią z Jimmy w rejonie Agaro. Składa się z ponad 300 ciężko pracujących osób w małych  gospodarstwach, które rozprzestrzeniły się na ponad 800 ha. Kawa uprawiana jest na wysokościach 1900 - 2100 m n.p.m. w klimacie, gdzie temperatura wynosi 12-24 °C.

Mocno owocowa, dobra soczysta kwaskowatość (cytryna, grapefruit) połączona z lekką słodyczą miodu, bogaty kwiatowy aromat. Idealna na upały.

Kawa myta.

Region uprawy: Limu.

Kawa została oceniona przez Speciality Coffee Association of America (SCAA) uzyskując 87 pkt.

Organizacja ta powstała w 1982 r. w Ameryce. Zajmuje się promocją kawy wysokiej jakości. Stworzyła własny system stopniowania jakości kawy. Określiła pierwszorzędne i drugorzędne defekty i ich ilość, które mogą wystąpić w każdej z klas jakościowych. Ponadto pod uwagę biorą wielkość ziaren i dopuszczalne ilość ziaren nie mieszczących się w podanym zakresie. Ponadto smak i aromat, zawartość wody, a także występowanie tzw. quakers - ziaren, które po wypaleniu przyjmują jasny kolor, będący wskaźnikiem defektu ziarna.

Palenie jasne.

Naszą przewagą jest fakt, że sprzedajemy kawę wypalaną przez nas. W związku z tym robimy to dopiero po złożeniu zamówienia, a więc mają Państwo gwarancję, że w paczce od nas znajduje się kawa świeżo palona, której nie można kupić w żadnym innym sklepie. Aby dostarczyć Państwu produkt najwyższej jakości, kawa zanim znajdzie się w ofercie, przechodzi wieloetapowy test. Sprawdzamy ją również w późniejszym etapie, przed każdym wypaleniem i oczywiście po wysypaniu z pieca.

Kawa świeżo palona oraz dbałość o jakość ziarna i jakość palenia powoduje, że Klient otrzymuje produkt najwyższej jakości.